Iszap szikkasztóágyból való kitermelésére, és nagyobb tömegű hulladékok szállító eszközre rakására használjuk. Alkalmas még komposztterek kiürítésére, nagyobb mennyiségű felhalmozott iszapok időközi eltávolítására.
Az iszapszikkasztóágy kitermelését homlokrakodóval, elszállítását nyerges vontatóval végeztük. Ilyen ürítési folyamat magas szárazanyag-tartalom esetén lehetséges.
Az iszapszikkasztóágy kitermelését homlokrakodóval, elszállítását nyerges vontatóval végeztük. Ilyen ürítési folyamat magas szárazanyag-tartalom esetén lehetséges.
Az évek óta logikusan összehangolt szállítási folyamataink révén sokkal hatékonyabban tudunk jelen lenni a piacon, kevesebb üzemanyag-fogyasztással és környezetszennyezéssel végezzük megbízásainkat.
Épületen belüli konténer töltés, mely jelen esetben gépház és csak 3 m3-es konténer befogadására alkalmas, így a szállítás fajlagosan magas költséggel jár.
Duguláselhárítást, csatornatisztítást, vagy akár komplett városok átalánydíjas csatornahálózat karbantartását is elvégezzük. 0-24 órás szolgálatot is tudunk biztosítani, havária esetén több járművel is fel tudunk vonulni.
Kisebb kapacitású szennyvíztelepek épületen kívüli konténerek töltésének egyik jellemző példája.
Szennyvíziszap karámba töltése kihordócsiga segítségével. Nagymértékben megkönnyíti a szállítást, hiszen ekkora tömegű iszap nyerges vontatóval szállítható el.
A 3 db 9 m3-es iszapszállító konténer szállítására alkalmas jármű össztömege 40 tonna, így a magyar közutakon a legnagyobb teherbírású jármű.
Kisebb telepeken a gépházon belül történik az iszapszállító konténer töltése, mely meghatározza a konténer maximális méretét.
Hígiszap tároló, melyet tartályos szippantó autóinkkal gyűjtünk be, vagy szállítunk.
Ezt a munkafolyamatot teljes egészében szippantós járműveinkkel végezzük.
Akadnak olyan családi házak Budapesten, ahol annak ellenére nem csatlakoztak rá máig a csatornahálózatra, hogy azt évekkel ezelÅ‘tt kiépítették. Van közöttük olyan is, aki egyáltalán nem szállíttatja el a szennyvizet, hanem megoldja, hogy az a talajban elszivárogjon. KörnyezetszennyezÅ‘ módja ez a takarékoskodásnak, azonban márciustól Å‘k gondban lesznek, mert változnak a lakossági szennyvízszállításra vonatkozó szabályok. A vízfogyasztás után kell fizetni a szennyvízszállítás díját, ahogy azoknak is persze, akiknél nincs csatornázás.
Fizetésre kényszeríti a fÅ‘város azokat, akik eddig a csatornahasználaton próbáltak meg takarékoskodni, s egy részük ezt meglehetÅ‘sen környezetszennyezÅ‘ módon tette. Meg persze azokat is érinti az új rendelet, akiknél egyáltalán nincs csatornázás. Egységesen, a vízfogyasztás után kell ugyanis fizetniük azoknak, akiknek ingatlanja nincs rákötve a csatornahálózatra, s nem a szippantósnak attól függÅ‘en, hogy mennyit szállít el. A szippantóst pedig egy cégtÅ‘l lehet már csak megrendelni. Aki mással szippantat, kétszer fizet.
Azt ugyanakkor regisztrálják, hogy mennyit szállítanak el, így ha különbség mutatkozik az elszállított mennyiség és a vízfogyasztás között (locsolással kompenzálva), akkor ezt az önkormányzat még megfejeli a talajterhelési díjjal. Ezért is érdemes lesz kihívni a szippantóst, de fÅ‘ként azért, mert mindenképpen fizetünk a szolgáltatásért, ha jön, ha nem.
A változások 2012. március 1-jétÅ‘l lépnek életbe. Az új díjszámítás alapján kiállított elsÅ‘ számlát 2012. május elején kapják meg az érintettek. Mivel közszolgáltatásról van szó, nincs szükség külön szerzÅ‘déskötésre. A módosítások célja, hogy Budapest érintett területein az ott lakók érdekeit szolgálva, a környezetüket kímélve, rendezett és szabályozott körülmények között történjen a szennyvízszállítás - hangsúlyozza a FÅ‘városi Településtisztasági és Környezetvédelmi Kft., mely március 1-jétÅ‘l kizárólagosan végzi Budapesten a "szippantott" szennyvízszállítást.
Nem a szippantott mennyiség után fizetünk
A vízfogyasztás alapú számítással egységessé válik a lakossági szennyvízszállítás számlázása és díjfizetési rendje Budapesten. A szennyvízszállítás díját a jövÅ‘ben az ingatlanon keletkezett, és nem az onnan elszállíttatott folyékonyhulladék mennyisége alapján határozzák meg. Ezt legegyszerűbben és leghatékonyabban az ingatlanon elhasznált ivóvíz mennyiségét mérve lehet megtenni. Ugyanúgy, mint a csatornahasználati díjak esetében, aminek alapja szintén a FÅ‘városi Vízművek Zrt. által mért vízfogyasztás. A díjszámításban - természetesen a vízfogyasztáshoz hasonlóan - az arra jogosultaknál érvényesítik a különbözÅ‘ (pl. locsolási) kedvezményeket. Ezt az ügyfélszolgálaton lehet majd kérelmezni.
Mennyibe kerül?
A szennyvízszállítás díja 2012 márciusátál 337,70 Ft+áfa köbméterenként, míg eddig 1499 Ft +áfa/köbméter volt. A vízfogyasztás alapján fizetendÅ‘ díj tehát háztartásonként jelentÅ‘sen eltérhet. Aki kevesebb vizet használ, az a szennyvízkezelésért is kevesebbet fizet. Az átlagos vízhasználati szokásokat és a háztartások adottságait figyelembe véve a legtöbb érintett esetében nem kell költségnövekedésre számítani a szippantós díjához képest - véli a cég.
Hány ingatlant érint?
Budapesten az ingatlanok alig 5 százalékán, jellemzÅ‘en a külsÅ‘ kerületek egyes részein megoldatlan a csatornázás. Ez mintegy 47 ezer ingatlant jelent, ezek tulajdonosait érintik a változások.
De itt vannak még azok, ahol ugyan megoldott a csatornázás, mégsem csatlakoztak a hálózatra. Szilágyiné Bóta Judit, Rákosmente Önkormányzata adócsoportjának vezetÅ‘je lapunknak elmondta, hogy ezekrÅ‘l az ingatlantulajdonosokról tulajdonképpen van egy listájuk, ugyanis azt a közszolgáltatást végzÅ‘ cégek révén lehet tudni, hogy hol van csatorna és kik azok, akik nem csatlakoztak rá.
Talajterhelési díj azoknak, akik nem csatlakoztak a csatornahálózatra
Åk elvileg önbevallással fizetnek talajterhelési díjat, de mivel önbevallásról van szó, így az adófizetés nyilván nem egészen pontos. EllenÅ‘rzéseket ugyan végez az önkormányzat a lista alapján, de persze kapacitáshiány miatt minden érintettet nem tudnak elérni - jelezte Szilágyiné Bóta Judit.
Ez az új rendszer valamennyire kompenzálja azt, hogy milyen hiányosságok voltak a talajterhelési díj megfizetésében. Így akár az is lehetne, hogy tulajdonképpen értelmét veszti a talajterhelési díj - vélekedett a csoportvezetÅ‘.
Ugyanakkor az FTSZV részérÅ‘l úgy tájékoztatták lapunkat, hogy a talajterhelési díj megmarad, s költsége terheli a tulajdonosokat. A cég ugyanis regisztrálja, hogy adott házból mennyi szennyvizet szállítottak el, errÅ‘l pedig az év végén ad igazolást a tulajdonosoknak. Nekik ezt kell tehát figyelembe venni - nem a számlákat gyűjteni a szippantóstól -, mivel ezzel tudják igazolni az önkormányzat felé, hogy mennyit szállítottak el, s ezzel szemben mennyi vizet fogyasztottak. A kettÅ‘ különbsége után pedig pluszban megfizetik még a talajterhelési díjat.